Dofinansowanie do kursów zawodowych z Bazy Usług Rozwojowych (BUR)

Baza Usług Rozwojowych (BUR)  to ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi rozwojowe i szkoleniowe. Szkoleniowiec Sp. z o.o. od 2005 roku organizuje kursy zawodowe z unijnym dofinansowaniem, obecnie w wysokości nawet do 90% ceny kursu. W BUR jest aż 12 kategorii usług szkoleniowych, a nasze kursy można znaleźć pod kategorią „Techniczne”.
Organizujemy kursy wszystkich metod spawania, zgodnie ze standardami i normami Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz wszystkie rodzaje kursów na operatora wózka jezdniowego wg. Programów zatwierdzonych przez Urząd Dozoru Technicznego.

Do tej pory zorganizowaliśmy kilkadziesiąt kursów spawania i na operatora wózka jezdniowego. Wszyscy kursanci otrzymali zwrot środków za zdobycie kwalifikacji.

Kursy odbywają się w siedzibie firmy, przy ulicy Obornickiej 274 w Poznaniu (z wyjątkiem zajęć praktycznych na kursach dla operatorów wózków jezdniowych - te zajęcia realizujemy przy ul. Lutyckiej 105 w Poznaniu).

Niebawem, w Bazie Usług Rozwojowych umieścimy kolejne usługi rozwojowe, w tym m.in.: kursy na Instruktora Pierwszej Pomocy, Instruktora Praktycznej Nauki Zawodu. [Tutaj] znajdziesz wszystkie usługi rozwojowe organizowane przez spółkę Szkoleniowiec.

Kto może skorzystać z dofinansowania?
Z dofinansowania do kursów może skorzystać każda osoba dorosła, niezależnie od statusu na rynku pracy, wyznania, wieku, płci, miejsca zamieszkania/pracy/nauki.


Przedsiębiorstwa z sektora MŚP (mikro, małe i średnie) również mogą starać się o dotacje na rozwój swoich pracowników. Dofinansowanie wynosi od 50% do 80% w zależności od wielkości firmy, profilu działalności czy wieku pracowników. Firmy, które w swojej działalności zajmują się branżami smart specialization lub wysyłają na szkolenia osoby 50+ mogą liczyć na zwiększenie dofinansowania o 20% - jednak maksymalne dofinansowanie to 80%.

Jak wygląda procedura przyznania dofinansowania?
Procedurą przyznania dotacji zajmuje się nasz specjalista. W pierwszej kolejności należy się do nas zgłosić i wypełnić odpowiednie dokumenty, następnie dokumenty są sprawdzane i przesyłane do odpowiedniej instytucji (operatora). Następnie dochodzi do przyznania dofinansowania i sprawdzenia dokumentów dotyczących wsparcia. Nasz specjalista pomaga również zapisać się na kurs z unijnym wsparciem.

Do kiedy można starać się o dotację na kursy i szkolenia?
W zależności od operatora, który posiada środki dla poszczególnych regionów,  daty zakończenia projektów są różne.
Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza dostępnego [tutaj]