Kursy i szkolenia energetyczne SEP

 

 

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestnika do egzaminu elektroenergetycznego w zakresie gr. I elektrycznej. Dotyczy on zarówno osób sprawujących funkcję dozoru w zakresie elektroenergetycznym, jak i osób pracujących na stanowisku eksploatacji w zakresie elektroenergetycznym. Kursy SEP mają za zadanie zaznajomić uczestników z wszelkimi przepisami i procedurami, jak również zasadami wykonywania prac montażowych oraz pomiarów eksploatacyjnych. Każdy kursant zapoznaje się z rodzajami i zasadami doboru układów pomiarowych oraz taryf opłat, przepisami dotyczącymi poboru, regulowania i dysponowania mocą oraz energią, obowiązkami dostawcy i odbiorcy energii elektrycznej czy wymaganiami względem dokumentacji technicznej. Wszelkie informacje podawane są w przejrzystej dla uczestnika kursu formie, wraz z odniesieniem do praktycznego zastosowania.

Organizowane przez Szkoleniowiec Poznań szkolenia SEP stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które planują pracę przy instalacjach sieci energetycznych. Warto zaznaczyć, że podejmując zatrudnienie na takim stanowisku jesteśmy objęci obowiązkiem posiadania stosownych uprawnień. Nasze szkolenia SEP zapewnią Ci rzetelną wiedzę teoretyczną, która w znacznym stopniu ułatwi uzyskanie pozytywnego rezultatu na egzaminie końcowym.

Podstawowym atutem naszych kursów SEP jest ich skuteczność – uczestniczy realizowanych przez naszą firmę szkoleń z powodzeniem zdają egzamin kwalifikacyjny i otrzymują uprawnienia. To najlepszy dowód na to, że nasze kursy SEP doskonale przygotowują uczestników do pracy w zawodzie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zakresem kursów SEP oraz możliwością uzyskania uprawnień – zapraszamy do kontaktu z naszym centrum szkoleniowym. Udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.

W trakcie kursu uczestnik może uzyskać dwa typy uprawnień energetycznych w zakresie:

  • eksploatacji w zakresie elektroenergetycznym (SEP E)
  • dozoru w zakresie elektroenergetycznym (SEP D)

Każde szkolenie kończy się egzaminem kwalifikacyjnym w celu otrzymania uprawnień. Egzamin odbywa się przed Komisją Kwalifikacyjną powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Z naszych doświadczeń wynika, że po przebyciu pełnego szkolenia sam egzamin jest przyjemnością i stanowi zwieńczenie efektywnego kursu. Dla wszystkich grup istnieje dodatkowo możliwość uzyskania uprawnień do przeprowadzania pomiarów.

Informacje organizacyjne:

  • zajęcia odbywają się we wskazanym przez organizatorów dniu (pon-pt) w godz. 8:00-16:00,
  • czas trwania: 10 godz.

Forma zgłoszenia uczestnictwa:

  • za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej,
  • osobiście w siedzibie firmy Szkoleniowiec w Poznaniu przy ul. Obornickiej 274.

Zachęcamy do kontaktu wszystkich, których interesują profesjonalne kursy SEP, z możliwością przystąpienia do egzaminu po ich ukończeniu.