Bezpieczna praca na wysokości

SZKOLENIE „BEZPIECZNA PRACA NA WYSOKOŚCI WRAZ Z EWAKUACJĄ Z WYSOKOŚCI”

Jak bardzo niebezpieczne są prace na wysokości świadczy choćby fakt, że nawet 10- minutowe wiszenie na szelkach po upadku z wysokości może spowodować tzw. szok wiszenia oraz prowadzić do śmierci po opuszczeniu na dół. Dbając o bezpieczeństwo pracowników wykonujących pracę na wysokości, należy przeszkolić ich jak wykonywać tę pracę bezpiecznie oraz jak postępować w przypadku konieczności ewakuacji osoby poszkodowanej podczas wykonywania pracy na wysokości. Takiego działania uczymy w ramach oferowanego szkolenia.

Celem szkolenia jest:

  • przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu pracy na wysokości,
  • zapoznanie z urządzeniami i zabezpieczeniami stosowanymi w pracach na wysokości,
  • praktyczna nauka wykorzystania specjalistycznego sprzętu do ewakuacji poszkodowanych z miejsca wypadku na wysokości.

Osiągnięcie przez kursanta celu szkolenia zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku podczas prac na wysokości i konsekwencji prawnych które mogą powstać w przypadku takiego zdarzenia.

Adresatami szkolenia są przede wszystkim:

  • osoby wykonujące prace na wysokości,
  • osoby kierujące pracownikami pracującymi na wysokości,
  • osoby pracujące w służbie bhp, które pragną zdobyć praktyczne umiejętności wykonywania prac na wysokości.

Dlaczego warto?

Jako praktycy, którzy na co dzień wykonują zadania służby bhp, prowadzą szkolenia w tej dziedzinie oraz doradzają jak bezpiecznie organizować prace na wysokości, stworzyliśmy program szkolenia, po ukończeniu którego kursant będzie dobrze przygotowany do bezpiecznego wykonywania pracy na wysokości i ewakuacji z niej poszkodowanego. W sytuacji, gdy ewakuujemy osobę poszkodowaną na wysokości niezbędna jest wiedza jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, aby zapobiec śmierci na skutek tzw. szoku wiszenia, co również szeroko omawiamy.

Podczas szkolenia nie skupiamy się na teorii. Mówimy wyłącznie o aspektach, które są istotne dla bezpieczeństwa wykonywanej pracy. Uczymy praktycznych zastosowań sprzętu do pracy na wysokości i ewakuacji z niej.


Czas trwania: 16 godzin lekcyjnych (2 dni)

Miejsce szkolenia: siedziba Szkoleniowiec w Poznaniu, ul. Obornicka 274

Cena szkolenia: 600,00 zł/ osobę (cena zawiera: udział w wykładzie, pokazie oraz ćwiczeniach, bufet kawowy, ubezpieczenie)

Termin szkolenia: sprawdź [tutaj] lub umów termin indywidualny dla grupy