Instruktor udzielania pierwszej pomocy

40 - godzinny kurs ma na celu przygotować Cię do prowadzenia szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy na potrzeby zakładu pracy - przede wszystkim szkoleń bhp. To również kurs dla osób głodnych szerokiej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Forma kursu: hybrydowa (teoria online + zajęcia praktyczne)

Organizacja kursu:

NAUKA ONLINE

Na platformie szkoleniowej (e- learning udostępniamy) Ci materiał szkoleniowy, który składa się z 17 modułów pełnych informacji niezbędnych do zdobycia wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Do każdego z ekranów szkoleniowych w każdej chwili możesz wrócić i zapoznać się z nim jeszcze raz.

Jeżeli jakieś zagadnienie zawarte w materiale szkoleniowym jest dla Ciebie niezrozumiałe to skorzystaj z konsultacji z instruktorem online(za pośrednictwem platformy szkoleniowej). Zanotowanie pytania będziesz mógł również osobiście zadać instruktorowi podczas zajęć praktycznych.

Po każdym z modułów rozwiążzadania online, które są formą sprawdzenia, czy wystarczająco przyswoiłeś wiedzę z danego zakresu. To pomoże Ci utrwalić przeczytane informacje.

EGZAMIN WEWNĘTRZNY ONLINE

Po zapoznaniu się z całym materiałem szkoleniowym (17 częściami) możesz przystąpić do wewnętrznego egzaminu końcowego w formie testu jednokrotnego wyboru. Aby ukończyć część teoretyczną kursu musisz prawidłowo odpowiedź na co najmniej 24 z 30 losowo wybranych pytań egzaminacyjnych. W przypadku nieosiągnięcia wyniku pozytywnego do egzaminu możesz podejść ponownie – najlepiej po uprzednim ponownym przeczytaniu materiału szkoleniowego. Gdy zdasz egzamin wewnętrzny automatycznie otrzymać certyfikat potwierdzający ukończenie kursu udzielania pierwszej pomocy prowadzonego w formule e- learning.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE

Gdy ukończysz część teoretyczną kursu, umawiamy się na odbycie zajęć praktycznych w wymiarze 16 godzin lekcyjnych. Zajęcia praktyczne mogą zostać zorganizowane od poniedziałku do soboty - w godzinach porannych, jak i popołudniowych. W zajęciach praktyczne są nie tylko treningiem praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy, ale również sposobem na utrwalenie zdobytej wiedzy. Podczas zajęć korzystamy z nowoczesnego sprzętu treningowego do udzielania pierwszej pomocy (fantomy, treningowe AED, symulatory ran itp.). Po zakończeniu udziału w zajęciach praktycznych uczestnik otrzymuje zaświadczenie MEN potwierdzające ukończenie kursu instruktora pierwszej pomocy.

Program kursu

 1. Dydaktyka na szkoleniach udzielania pomocy przedmedycznej
 2. Istota pierwszej pomocy
 3. Zasady postępowania w miejscu wypadku
 4. Postępowanie z poszkodowanym w stanie zagrożenia zdrowotnego
 5. Podstawowe zabiegi resuscytacyjne (RKO) u dorosłych i dzieci
 6. Choroby układu krążenia
 7. Obrażenia ciała
 8. Oparzenia
 9. Porażenie prądem i piorunem
 10. Obrażenia wywołane działaniem chłodu
 11. Wstrząs
 12. Wypadki drogowe
 13. Podtopienia
 14. Kleszcze i borelioza
 15. Zatrucia
 16. Wypadki podczas wypoczynku nad wodą
 17. Pierwsza pomoc w dobie koronawirusa

Cena kursu: 1.000 zł/ osobę (cena zawiera: dostęp do materiałów szkoleniowych online, udział w zajęciach praktycznych, poczęstunek kawowy oraz lunch w dniu zajęć praktycznych)

Dlaczego warto wziąć udział w naszym kursie

Stawiamy na umiejętności praktyczne

Na naszych kursach stawiamy na praktyczną naukę udzielania pierwszej pomocy. Podczas zajęć praktycznych nauczysz się wykonywać pomoc przedmedyczną, którą następnie możesz wykorzystać także w Twoim domu, w przypadku zadławienia dziecka, zawału, czy też utraty przytomności któregoś z domowników.

Platforma e learning

Dzięki naszej nowoczesnej platformie Szkoleniowej online uczysz się w dowolnym miejscu i czasie, we własnym tempie, na bieżąco weryfikując swoją wiedzę. Kurs hybrydowy jest tańszy, a dzięki niemu zaoszczędzasz nie tylko pieniądze, ale także czas, który musiałbyś poświęcić np.: na dojazd i powrót z zajęć teoretycznych.

Trenerzy

Kurs prowadzi lekarz, wykwalifikowany ratownik medyczny lub przedmedyczny, którzy posiadają bogate doświadczenie szkoleniowe – wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy, ale też jak uczyć jej udzielać.

Nowoczesny sprzęt treningowy

Nowoczesne, elektroniczne fantomy, których wykonanie odwzorowuje miękkość i elastyczność skóry dziecka, niemowlaka i dorosłego, treningowe AED, symulatory ran i opatrunki pozwolą uzyskać Ci niezbędna wiedzę przedmedyczną, zwiększyć szybkość reakcji i nauczyć Cię społecznej odpowiedzialności, a przede wszystkim - ratowania życia.

 

Więcej informacji:
Paulina Pomorska
Specjalista ds. szkoleń
mail: p.pomorska@szkoleniowiec.poznan.pl
tel.:  61 84 00 440